Home » Archive for 30 Qershor, 2018

Gramoz Ruçi: Vendimi për negociatat, arritje e madhe për Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, në një bashkëbisedim me gazetarët, foli mbi konkluzionet e Këshillit të Bashkimit Evropian (BE), për procesin e hapjes së negociatave me Shqipërinë. Në fjalën e tij, kryeparlamentari Ruçi tha se Këshilli iu përgjigj pozitivisht progresit të Shqipërisë dhe mori parasysh rekomandimin e Komisionit Evropian (KE), sipas tij, për hapjen... 

Januzaj: S’festoj me shqiponjë sepse s’dua të bëj veprime politike

Adnan Januzaj, sulmusi belg u kritikua se shënoi gol në Botëror kundër Anglisë dhe nuk e festoi me simbolin shqiptar shqiponjën. Dy lojtarët e Zvicrës me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, u ndëshkuan nga FIFA me gjobë për shkak të festës së tyre me simbolin kombëtar shqiponjën pas golave të shënuar në ndeshjen kundër Serbisë. E sulmuesi belg, Adnan Januzaj,... 

Paradokse shqiptare apo vajtim me shami në dorë për shqipfolsit që u bënë horë

Nue Oroshi Kufijtë e Kosovës janë bërë sikurse ajo shosha e cila rrjedhë në çdo anë. Aty hynë e dalin pa u vërejtur asnjëherë kriminelë e tregtarë flamujsh, spiun të paguar të shteteve të ndryshme të cilët po punojnë që ta shkatrrojnë si kancer përmbrenda, vetëm e vetëm që të bëjnë dobsimin e shqiptarizmës në Evropën juglindore. Po ndodhin fenomene të papara që nuk... 

Duele shumë interesante në 1/8 e finales

Franca do të përballet me Argjentinën dhe Uruguai me Portugalinë Pasi të enjten mbrëma përfunduan ndeshjet e fazës së grupeve, të shtunën (sot) do të fillojnë ndeshjet e 1/8 së finales në Kampionatin Botëror. Duelet e 1/8 së finales do të prodhojnë mjaft përballje interesante. Nga ora 16:00 do të përballen Franca me nënkampionët e botës, Argjentinën. Kjo vlerësohet edhe si... 

Blocher “bën shqiponjën” dhe thotë se të natyralizuarit nuk janë zviceranë

Tani, edhe Christoph Blocher i është bashkëngjitur gjithashtu debatit për shqiponjën dykrenare. Edhe pse i mbron lojtarët, ata, sipas tij nuk janë zviceranë të vërtetë. Vështirë se ekziston ndonjë politikan që ende nuk e ka komentuar gjestin e diskutueshëm të shqiponjës dykrenare në Kupën Botërore, në ndeshjen në mes të Zvicrës kundër Serbisë, shkruajnë mediat zvicerane.... 

Skënder Haklaj – Njeriu që mbolli pemën e krenarisë në bjeshkë! – (Matanë një impresioni)

Nga Guxim ALIMANI Ai edhe pamjen e ka me toponimi të detajuar të kreshnikëve që na kanë vizatuar legjendat e vendlindjes. Vallëzon me gjymtyrë dhe në valle dhe në fjalë dhe në ecje…Krenar sa nuk bëhet dhe të njëjten krenari ja transmeton prej dekadash folkut e fjalës së vendit të tij. Ai është Skënder Haklaj… Vjen jo vetëm nga tabani familjar e krahinor i artit, por... 

Erdogan, mik i madh i shqiptarëve

Nga Skënder Sadri KAPITI   Me fakte, kundër hipokrizive  pseudopatriotike dhe pseudointegruese    të turkofobëve dhe të   mercenarizmit   të  cilët përpiqen  me dëshpërim  me të  gjithë  takatin që të  justifikojnë   me manipulime, trillime  dhe me  fabrikime  urrejtjen e tyre  per Turqinë, për muslimanizmin shqiptar   dhe  që përpiqen me shumë  përkushtim... 

SIMPTOMATOLOGJIA E AGNATOLOGJISË PËRMES INFORMACIONEVE TË TRILLUARA NDAJ SHISH

Akuzat të shpikura ndaj SHISH në çështjen e “Toyota Yaris” kanë qëllimin e induktimit të injorancës dhe urrejtjes për popullin se SHISH është gjoja një Institucion që anon politikisht ndaj një partie të caktuar, duke krijuar kështu një gjueti shtrigash përmes klithmave si “nevoja për reformë”. Luan Hamiti Agnatologjia është studimi i injoracës së induktuar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch