Home » Archive for 4 Korrik, 2018

PLANETI AMERIKË… !

1. Në atë perëndim rrugëtim të përjetshëm e të përditshëm të Diellit hyjnor, në gjysmë-pjesën tjetër të hemisferës së Globit tokësor, midis kaltërsisë të dy oqeaneve: Atlantik e Paqësor, në hartën gjeopolitike të Botës shtrihet kontinenti i ri i Amerikës (së Veriut dhe të Jugut) me një hapësirë gjeografike prej 42 milionë km2 – pothuaj sa Azia apo katër herë më... 

Haradinaj kërkon unitet për dialogun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se është i pajtimit me bisedimet me Serbinë, por ka kërkuar unitet nga të gjithë. Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se është i pajtimit që bisedimet me Serbinë të udhëhiqen nga presidenti Hashim Thaçi, por ka theksuar se për këtë duhet unitet i të gjithëve.  “Kërkoj që të ketë unitet në këtë proces dhe të ketë... 

Bashkatdhetari Ejup Ademi i dhuron mbi 100 libra bibliotekës ‘’Mehmet Jusufi’’

Bashkatdhetari Ejup Ademi nga fshati Bukuroc i ka dhuruar bibliotekës së qytetit ‘’Mehmet Jusufi’’, mbi 100 libra në gjuhën gjermane.   Ademi pas takimit që ka realizuar me drejtorin e bibliotekës, Reshat Nezirin është zotuar se në vazhdimësi do të ndihmoj bibliotekën me tituj të ndryshëm. Drejtori Neziri e ka falënderuar tej mase bashkatdhetarin tonë, duke theksuar se biblioteka... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch