Home » Archive for 16 Korrik, 2018

Politikanët e Luginës së Preshevës vetëm me formalitete deklarative

Mbledhja e liderëve politik dhe këshilltarëve shqiptarë të tre kuvendeve Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë për të marrur vendim të rëndësishëm që ka të bëj me të drejtat e shqiptarëve të kësaj ane, në parim duhet aplauduar dhe si e tillë ishte më se e domosdoshme edhe pse shumë e vonuar. Por, pas një sërë deklaratash që janë tashmë të nxjerrura si: Referendumit të 1 dhe... 

PELEGRINAZH ME VEPRIMTARI SOLEMNE E FESTIVE TE TYRBJA E DERVISHIT TË LUZHËS

1.-Ky kompleks i madh në Luzhë të Tropojës, vepër e Heroit të Demokracisë – Azem Hajdari, me Tyrben e Dervizhit të Luzhës – “Monument Kulture”, me Shtatoren e Dervishit të Luzhës – Nderi i Kombit, është kthye në një vend pelegrinazhi shpirtëror e turistik, në një vend të shenjtë.               2.-Këshilli Bashkiak i Tropojës e vlerësoi me titullin “Qytetar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch