Home » Archive for 17 Korrik, 2018

Jehona pozitive e Konferencës shkencore rreth trashëgimisë kulturore në Luginë të Preshevës

NGA: SEVDAIL HYSENI   FOTO GALERI Konferenca shkencore rreth trashëgimisë kulturore në Luginë të Preshevës   Gjatë javës së dytë të korrikut, Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore, në Preshevë e drejtuar nga profesor Xhemaledin Salihu, i përmbylli me sukses punimet shkencore, dyditore, me temë: “Trashëgimia kulturore jomateriale shpirtërore e Luginës së... 

STAN DRAGOTI E NDIHMOI LUFTËN E KOSOVËS

Nga  Naim  DEDUSHAJ – doktor i shkencave diplomatike, Kosovë. Me hidhërim të madh pranova lajmin e ndarjes nga jeta, nga Ne, të njerit ndër figurat ma të shquara Shqiptaro- Amerikane, Stan Dragoti ! Aktorin e madh me origjinë shqiptare, Stan Dragoti, e takova për herë të parë gjatë viteve ‘90 në New York gjatë lobimit tonë për Kosovën dhe Çështjen Shqiptare. Stan Dragoti... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch