Home » Archive for 18 Korrik, 2018

Provokimet e mohuesit Muç Nano

Në një intervistë të botuar sot në gazetën Panorama, analisti Muç Nano, rreket të “argumentojë” qëndrimet e tij në konferencën, “Shqiptarë e serbë – si të ecet më tutje?”, mbajtur para pak ditësh, në Beograd. Pas përpjekjeve të tij, jo aq të suksesshme, për të bërë shkrimtarin, Nano, orvatet të bëjë strategun e marrëdhënieve shqiptaro-serbe. Dy janë tezat e... 

Mbi përbërjen gjenetike të shqiptarëve dhe serbëve

Deklarata e Mustafa Nanos lidhur me “gjakun” e shqiptarëve po nxit reagime të shumta, shpeshherë, po aq pa vend sa edhe deklarata fillestare. Në rastin më flagrant, janë botuar edhe të dhëna gjenetike të linjave atërore, të shoqëruara me interpretime të gabuara, që duket sikur mbështesin idenë e “gjakut serb” ndër shqiptarë. Nuk është fundi i botës edhe po të kemi elemente... 

E DHATË JETËN QË UNË TË VIJA TEK JU…!

Kushtim për Çung (Jahë) Tahirin e Isuf Zymerin të Dedushajve të Vuthajve në 67 vjetorin e martirizimit të tyre nga UDB-ashët e Jugosllavisë së Titos për veprimtarinë e tyre atdhetare kombëtare 1. Gjithmonë, Dy burra më presin e përcjellin në Vuthaj, Në Vuthajt e bukur. Dy martirët e historisë: Çung (Jahë) Tahiri, Isuf Zymeri. Dy lisa të vjetër e të rinj të vllaznisë Dedushaj. 2. Ata... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch