Home » Archive for 22 Korrik, 2018

Artistet dhe politika ne Kosove

Ali Hertica Dekada e kaluar ka parë një rikthim të vërtetë të artit të angazhuar shoqërore. Në vend të përfundimit të historisë, ne kemi përjetuar një ristart të të gjitha lëvizjeve që dukej se e mundi pas një lufte të gjatë dhe shumë sakrifica njerëzore. Shumë ‘neo-lëvizje “që dominojnë klimën e tanishme politike, të tilla si neoliberalizmit, neokonservatorizmin,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch