Home » Archive for 27 Korrik, 2018

Lidhja Shqiptare e Prizrenit, frymëzim, amanet i papërmbushur

Prizren, 25 korrik 2018 Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani” në Suedi, mblodhi mbrëmë në Prizren studiues, intelektualë, e personalitete të shumta nga të gjitha trojet shqiptare, në një sesion shkencor që ia kushtoi 140 vjetorit të Lidhjës Shqiptare të Prizrenit. Hapjen e sesionit e bëri Osman Ahmetgjekaj nënkryetar i SHSHASH “Papa Klementi... 

Sinqeriteti (i munguar) i Prishtinës zyrtare për fatin e Luginës së Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Përfaqësuesit politikë e insitucionalë të Luginës së Preshevës, të enjten, më 26 korrik 2018, u pritën në një takim zyrtar nga Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi dhe pas takimit u mbajtë një konferencë për shtyp lidhur me atë se çka u bisedua aty, që si “sihariq” na e lançuan idenë për “pëfshierjen e Luginës së Preshevës brenda... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch