Home » Archive for 31 Korrik, 2018

ATA QË TË ÇMOJNË TË NDEROJNË BALLË PËR BALLË DHE JO MJERANËT QË TË VAJTOJNË E ÇIRREN PARA ARKIVOLIT!

Ali Hertica Ata që deri në çastin e fundit të vdekjes së martirët të Madh të kombit ddhe ikones shqiptar,Adem Demaqi,e përbuzën e nëpërkëmbën, e refuzuan e përgazën me histerinë e tyre mediokër e injorantë të lakmuar e të sëmurë nga pasioni për pushtet, sot me hipokrizi pa ju skuqur fytyra nga paturpësia e tyre kameleone ngrinin apologje kush më shumë e kush më pak jo... 

Hahn përshëndet vendimin e Kuvendit për referendum

Komisionari për zgjerim dhe fqinjësi, Johannes Hahn, ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Maqedonisë që më 30 shtator të mbahet referendum për marrëveshjen me Greqinë. Hahn ka ftuar qytetarët e Maqedonisë që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre demokratike. “Përshëndes vendimin që të mbahet referendum në Maqedoni më 30 shtator për marrëveshjen historike për emrin mes Maqedonisë... 

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, foli sërish dje për procesin e dialogut me Serbinë

Kreu i shtetit përsëriti thirrjen për unitet përballë  këtij procesi duke thënë se kjo nuk është një garë për ta mundur njëri -tjetrin, por është një proces që duhet të përmbyllet në përputhshmëri edhe me angazhimet e Bashkimit Evropian dhe të SHBA-ve. Raportimet për shkëmbime territoresh, i cilësoi lajme të rreme. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, raportimet e... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch