Home » Archive for 5 Dhjetor, 2018

FATJONA GECI PROMOVON NË TETOVË LIBRIN E SAJ “TË JESH SHQIPTAR”…

Më 6 dhjetor 2018, ditë e enjte, ora 13.00, në amfiteatrin e Fakultetit Filozofik (kati i V-të) i Universitetit të Tetovës në Maqedoni, do të promovohet libri “Të jesh shqiptar” i Fatjona Gecit, gazetare e sociologe nga Bytyçi i Tropojës, me punë e qëndrim në Maqedoninë e Veriut. Libri i mirëpritun “Të jesh Shqiptar” (i Maqedonisë së Veriut) i sociologes Fatjona Geci ka dy... 

BE nuk duhet të sillet akoma me shqiptarët si Europa në vitet 1913

Nga Skënder Sadri KAPITI Qarqe, politikanë dhe disa shtete serbofile të BE-së dijeni se ka vdekur krijesa Jugosllavi e sajuar nga Europa në fillimshekullin e 20-të, dhe nuk mund të ngrihet më as me ndihmëpropozimet e disa “vizionarëve” europianë që nën maskën e Tregut të Përbashkët të Ballkanit Perendimor synojnë rikthimin neoJugosllav. Europa edhe sot nuk është se ka ndonjë... 

Thaçi merr pjesë në varrimin e ish-presidentit George H. W. Bush në Teksas

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të marrë pjesë në ceremonitë mortore dhe në varrimin e Presidentit të 41-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush. Ish-presidenti i ndjerë amerikan, George H. W. Bush, do të varroset në College Station të Teksasit. Në shenjë respekti shtetëror dhe qytetar për kontributin... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch