Home » Archive for 6 Dhjetor, 2018

Poeti Lulzim Logu vjen me librin poetik “Akoma hiri im” në katër gjuhë

Poeti tropojas Lulzim Logu, autor i shtatë vëllimeve poetike: “Kohën e engjëllit” (Poezi. “Dardania”, Tiranë, 1999), “Hiri” (Poezi. “Kristalina KH”, Tiranë, 2002),  “Pinoku i qytetit magjik” (Poezi. “Kristalina KH”, Tiranë, 2002), “Koha vdes si zemër” (Haiku e tanka, “Egnatia”, Elbasan, 2009), “Krishti i harruar” (Poezi haiku. “Egnatia”. Elbasan,... 

POLITIKANË TË TIRANËS, MJAFT MË ME ANTIKOSOVARIZËM! (PJ 2 )

NGA SKËNDER SADRI KAPITI Vazhdim…Shqiptarët e Kosovës nuk i mposhti kurrë Serbia me krimet, genocidin as me torturat, vrasjet , as nuk mundi t’i nënshtrojë kurrë , ndërsa del një  farë kryeministri nga Shqipëria , i cili sot është personi më i urryer dhe më i neveritshëm në Shqipëri dhe fyen madje edhe në  Kosovë politikanët e saj, shoqërinë civile atje, intelektualët... 

100 VALBONA NË VALBONË

Krejt e veçantë. E pazakontë. Ndodh për herë të parë. Kësaj të shtune që po mbrri kanë me shkue në Valbonën turistike, historike e kulturore 100 vajza nga Kosova me emrin e bukur Valbona. E kush tjetër përveçse ambasadorit të Shqipërisë në Kosovë, z. Qemal Minxhozi, mund të jetë ideator e organizator i kësaj veprimtarie të papame në luginën alpine të Valbonës. Në këtë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch