Home » Archive for 15 Dhjetor, 2018

Dardan Sejdiu fton LVV-në dhe LDK-në që të bashkëngjiten, për siç tha ai “të përfundojnë betejën me Serbinë së bashku”

Dardan Sejdiu nga Partia Socialdemokrate, pas votimit të projekt-rezolutës mbi procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka ftuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës që të bashkëngjiten, për siç tha ai “të përfundojnë betejën me Serbinë së bashku”. “Mekanizmi i vendimmarrjes në delegacion shtetëror i garanton... 

KUVENDI VOTON PROJEKT – REZOLUTËN PËR PROCESIN E DIALOGUT

Një projekt-rezolutë e propozuar nga Partia Socialedemokratike dhe NISMA Socialdemokrate ka marrë votat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nga 61 deputetë të pranishëm në sallë, 59 votuar kanë votuar PËR dhe dy kanë abstenuar. Në këtë projekt-rezolutë thuhet se procesi i dialogut me Serbinë do të jetë i pranueshëm vetëm nëse përfundimi i tij do të rezultojë me: Njohje... 

BDL pranoi pa kusht shkrirjen në PVD

Duke pasur parasysh proceset në të cilat po kalon rajoni, e sidomos duke pasur parasysh bisedimet Kosovë – Serbi, Partia për Veprim Demokratik dhe Bashkimi Demokratik i Luginës nënshkruan Marrëveshjen me të cilën synojnë fillimin e defragmentarizimit të spektrit politik në Preshevë si dhe në Luginë në përgjithësi. Me këtë Marrëveshje BDL pranoi pa kusht shkrirjen në PVD duke... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch