Home » Archive for 16 Dhjetor, 2018

Në Projekt-Rezolutë do të duhej të përfshihet edhe Krahina e Preshevës!

Me shkas Parlamenti  i Kosovës, dje miratoi   projekt-rezolutën, nuk përfshiu  Krahinën e Preshevës!? Në Projekt-Rezolutë do të duhej të  përfshihet edhe  Krahina e Preshevës!   Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Dje, Parlamenti  i Kosovës,  miratoi  projekt-rezolutën mbi procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Paralamenti përkatësisht... 

Ushtria e Kosovës shterron ëndrrat serbiane

Nga Azgan Haklaj E drejta e çdo populli për të patur ushtrinë e tij dhe për tu mbrojtur nga agresorët, është e drejtë hyjnore dhe e panegociueshme e çdo populli.  E kjo në rastin e Kosovës është dyfish legjitime dhe e domosdoshme për ti mbrojtur lirinë dhe popullin e saj. Ky popull në shekuj është kërcenuar nga shfarosja, dëbimi nga trojet e veta amtare, kolonizimi e asimilimi... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch