Home » Archive for 18 Dhjetor, 2018

Kuvendi Komunal në Preshevë voton buxhetin për vitin 2019

Kuvendit Komunal i Komunës së Preshevës sot ka mbajtur seancën e IX, e cila filloi nga ora 12:00. Në këtë seancë ishin të pranishëm 36 këshilltar të kuvendit komunal, anëtarë të Këhillit Komunal dhe kryetari i Komunës z. Shqiprim Arifi. Në këtë seancë ishin të parapara 12 pika të rendit të ditës, ku në fillim të seancës, kryetari i Kuvendit Komunal, z.Sami Salihu propozi... 

VIDEO – MOGHERINI PRET NESËR PRESIDENTËT E BALLKANIT PERËNDIMOR

Nesër në Bruksel mbahet takimi i ftuar nga Federica Mogherini, përfaqësues e lartë e BE-së për politikë të jashtme. Aty do të jenë të ftuar tre presidentë dhe 3 kryeministra të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Nga Kosova, Mogherini ka ftuar presidentin Hashim Thaçi, nga Serbia Aleksandër Vuçiq, nga Mali i Zi Milo Gjukanoviq, kurse nga Shqipëria, Maqedonia e Bosnja, kryeministrat... 

THAÇI PËR LETRËN E TRUMP: ËSHTË DETYRIM T’I PËRGJIGJEMI POZITIVISHT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpërndarë letrën që ka pranuar nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Presidenti Thaçi ka thënë se liria dhe pavarësia e Kosovës, janë rezultat i luftës sonë të drejtë dhe përkrahjes së aleatëve tanë strategjikë ndërkombëtarë. Realizimi i synimeve tona për anëtarësim në NATO, BE dhe OKB është i pamundur... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch