Home » Archive for 19 Dhjetor, 2018

Hashim Thaçi: Letra e presidentit Donald Trump është shpresë dhe besim për institucionet e vendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se letra e presidentit Donald Trump është shpresë dhe besim për institucionet e vendit dhe mbështetje e plotë e SHBA-ve për Kosovën dhe rajonin. Ai pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel me shefen e diplomacisë evropiane Federica Mogherini, tha se nëse dikush ka pasur hezitime për rolin amerikan, kjo dëshmon me fakte... 

Shërbimet sekrete serbe janë mobilizuar që të krijojnë incidente me qëllim që të fajësojnë shqiptarët

Siç raporton RTK, ata po mundohen që të shfrytëzojnë çdo mjetë për të arritur qëllimin e tyre që para faktorit ndërkombëtarë t’i paraqesin shqiptarët si njerëz të rrezikshëm për qytetarët serb, sidomos pas krijimit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës. “Një pamflet i shkruar në gjuhën shqipe ‘Thirrje për mobilizim’, është shpërndarë në disa fshatra në veri... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch