Home » Archive for Janar, 2019

Duhet çmontuar Regjimi korruptivonarkoshtet

Nga Skënder Sadri KAPITI Nuk është e vështirë për ta konstatuar këtë realitet të kalimit të Shqipërisë nga regjimi ateisto-komunist në një regjim korruptivo-narkotik. Shqipërisë ia dhe epitetin shtetëror shtetit shqiptar ideologjia socialkomuniste, të  një Republike ideologjike komunisto-socialiste , pra  të  Shqipërisë Socialiste, si një fener “ndriuçes” në... 

BASHA THËRRRET VETERANËT E QËNDRESËS NË EMËR TË LIRISË

Nga AZGAN HAKLAJ* Unioni Artistik i Kombit Shqiptar i shndërruar tashmë në parlament shpirtëror të trashëgimisë kulturore dhe patriotike të Kombit Shqiptar, i vetëdijshëm për momentin historik që kalon sot mbarë bota shqiptare, duke ndjek me vëmendje zhvillimet politike dhe proçeset integruese, të cilat vendosin fatin e shqiptarëve në Ballkan dhe Europë, shpreh mbështetjen... 

VESELI PËR RUAJTE TË RAPORTEVE ME SHBA, TAKSA TË PEZULLOHET ME KUSHTE

Kryeparlamentari Kadri Veseli, njëherësh Kryetar i PDK-së, ka deklaruar se taksa 100 % e vendosur ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës nuk do të hiqet, por ajo mund të pezullohet përkohësisht dhe me kushte, si mirëbesim ndaj SHBA-ve dhe BE-së për disa arsye. “Taksa doganore nuk duhet të hiqet, por ajo duhet të pezullohet për 120 ditë dhe gjatë kësaj periudhe duhet të... 

Nehat Hyseni ngushëllon familjen Daci

E nderuara familje Daci,Lajmi i trishtueshëm për ngjarjen tragjike dhe ikjen e parakohëshme nga jeta të djalit Tuaj të dashur, Arian Nexhat Daci, na preku thellë të gjithë neve shqiptarve nga Lugina e Preshevës që jetojmë dhe veprojmë në Kosovë.Ju lusim t’i pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta dhe ju sigurojmë se këtë dhëmbje të madhe e ndajmë me Ju.Zoti i Madhëruar... 

Thaçi: Ditët dhe javët e ardhshme institucionet do të ndërmarrin vendime të rëndësishme në interes shtetëror

Përmes një statusi të ri, presidenti Thaçi ka paralajmëruar se në ditët dhe javët e ardhshme institucionet do të ndërmarrin vendime të rëndësishme në interes shtetëror. Ai ka thënë se dialogu dhe marrëveshja eventuale paqësore vetëm sa e përshpejtojnë realizimin e synimeve tona për anëtarësim në BE, NATO dhe OKB. “Në ditët dhe javët në vazhdim, institucionet... 

NË SHENJË KUJTIMI, STUDENTËT NË BREZOVICË FORMOJNË EMRIN E ARIAN DACIT

Në mesin e shumë postimeve që janë bërë për vdekjen e Arian Dacit, i cili humbi jetën dje tragjikisht nga një ortek në Brezovicë, bie në sy publikimi i profesorit Musa Selimi, i cili së bashku me studentët e tij ndodhej në Brezovicë, atje ku për çdo vit mbahet pjesa praktike e skijimit. Në foto shihen një numër i studentëve, të cilët e kanë krijuar emrin Arian, ndërsa... 

“Drenica” Durrës – 20 vjetori i Qëndrës së mobilizimit të luftëtarëve për Çlirimin e Kosovës

Nga AV.Ilir MALINDI & Xhevahir CIRONGU                                                                                                       Në... 

NDËRRON JETË ARIAN DACI, MBYLLET QENDRA E SKIJIMIT NË BREZOVICË

Drejtori i Agjencisë së Mjedisit, Ilir Morina ka njoftuar se pas humbjes së jetës së zëvendësministrit të Diasporës, Arian Daci, është marrë vendim që të mbyllet qendra e skijimit në Brezovicë për dy ditë, në mënyrë që të vazhdohen hetimet, por edhe për shkaqe sigurie. Trupi i të ndjerit Daci, para pak minutash është nisur për në Prishtinë, ku do të dërgohet... 

Shaip Kamberi: Telegram ngushëllimi familjes Daci

E dashura familja e Arian Dacit.I nderuari kryetar i Akademisë së Kosovës, Nexhat Daci. Qytetarët e Bujanocit dhe unë personalisht, me pikëllim dhe dhembje të thellë morëm lajmin për aksidentin që i mori jeten djalit tuaj, Arianit. E dashura familje Daci, i nderuari Akademik Nexhat Daci, familjes tuaj, të afërmve dhe miqve, në emrin tim dhe në emër te qytetarëve te... 

SHBA: PEZULLOJENI TAKSËN OSE DO TË KETË PASOJA NË RAPORTET TONA

Një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe me dobishmëri të ndërsjelltë është në interes strategjik të Shteteve të Bashkuara, siç komunikoi presidenti Tramp në letrën e tij dërguar presidentit Thaçi. Ju nxis juve dhe udhëheqësve të Kosovës që të shfrytëzoni këtë moment unik, të flisni me zë të unifkikuar gjatë bisedimeve të paqes dhe të përmbaheni nga veprimet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch