Home » Archive for 6 Janar, 2019

Prapa këtij sikleti është një vizion specifik i politikës së fshehur

Ali Hertica Ali Hertica Kapitulli i parë sinjalizoi një ndjenjë e përhapur të shqetësimit në mesin e qytetarëve dhe politikanëve në lidhje me funksionimin e sistemit politik. Prapa këtij siklet është një vizion specifik i politikës së fshehur. Ky vizion është në këtë raport tradita vertikale e mendimit politik të quajtur. Në politikë traditë vertikale ka të bëjë... 

Policia e Serbisë vetëm në muajin dhjetor i ka kryer disa bastisje në Luginën e Preshevës

Mes shtëpive të bastisura, janë ato të një ish ushtari të UÇPMB-së dhe të një dëshmori. Kryetari i Këshillit Nacional Shqiptar në Luginë, Ragmi Mustafa i ka quajtur këto bastisje si presion ndaj qytetarëve shqiptarë të kësaj ane. “Deri tash kanë ndodhur edhe disa bastisje në dy – tre vende gjatë muajit dhjetor. Policia ka pasur urdhëresë për t’i bastisur dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch