Home » Archive for 15 Janar, 2019

HARADINAJ THOTË SE KA KËRKESË TË SHBA-SË PËR HEQJEN E TAKSËS

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se kanë pranuar një kërkesë nga Shtetet e Bashkuara për pezullimin e taksës prej 100 për qind ndaj produkteve serbe. Në një konferencë për media, Haradinaj ka thënë se një kërkesë e tillë i ka ardhur përmes ambasadorit të SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett. “Qëndrimi i departamentit vjen të unë përmes ambasadorit. Ambasadori... 

Rrustem Mustafa: U mora në pyetje si dëshmitarë i dyshuar

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa ka përfunduar intervistimin nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Ish-gjenerali i UÇK-së, i njohur si Remi, për dy ditë u intervista nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Pas përfundimit të intervistimit, Remi ka deklaruar për media se është marrë në pyetje si dëshmitar i dyshuar, duke mos treguar se çka do të... 

Gjuha shqipe, gjuhë zurtare në Maqedoni

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi dekretori Ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe Ligjin për ratifikimin e marrveshjes së Prestës, të cilat ligje kishte refuzuar t`i nënshkruaj Presidenti maqedonas Ivanov, të njëjtit në ndërkohë janë publikuar edhe në gazetën zyrtare. “Mbrëmë unë në cilësinë e Kryetarit të Kuvendit, në kuadër të kompetencave të... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch