Home » Archive for 6 Shkurt, 2019

Në vend se në Bazel pasagjerët kosovarë përfunduan në Shtutgart dhe më pas në rrugë

Sonte mbrëma, e martë, 5.02.2019, aeroporti i Bazelit hyri në një grevë të papritur, rreth orës 20, duke anuluar kësisoj të gjitha fluturimet dhe aterrimet e aeroplanëve nga të gjitha drejtimet. Aeroplani i kompanisë hungareze Wizzair, i linjës Prishtinë-Basel-Aeroport, që duhej të ateronte pak para orës 21.00 në destinacion, u detyrua të devijonte për në aeroportin e Shtutgartit. Ajo... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch