Home » Archive for 7 Shkurt, 2019

Çitaku i kundërpërgjigjet Daçiqit: UÇK-ja nuk ishte kriminele

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq. Në Këshillin e Sigurimit të OKB-së është duke u raportuar për Kosovën, shkruan lajmi.net. Në raportin e tij, ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, akuzoi ish-Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), për krimet ndaj shqiptarëve dhe serbëve. Mirëpo,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch