Home » Archive for 8 Shkurt, 2019

Shaip Kamberi: Vuçiqi nuk do të mund t’i ikë gjithë detyrimeve ndaj Luginës

Shkruan: Shaip KamberiPresidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi, ose ka problem serioz me protokollin, ose vërtetë ka hequr dorë nga një pjesë e Luginës së Preshevës. Nuk mundet të jepet ndonjë shpjegim logjik për faktin se gjatë tre vizitave të tij në Bujanoc, ai asnjëherë nuk e ka parë të arsyeshme ta vizitojë një herë vetadministrimin lokal, që edhe sipas ligjeve... 

Ambasadorët e SHBA-ve në Kosovë e Serbi kanë një porosi për të dyja vendet

Ambasadorët e SHBA-së në Prishtinë dhe Beograd, Philip Kosnett dhe Kyle Scott, përmes një postimi në Twitter kanë bërë thirrje që të shfrytëzohet mundësia e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, që t’i jepet shpresë paqes së qëndrueshme. “Hapat e fundit nga Beogradi dhe Prishtina, që ngrenë tensionet, duhet të ndalen për t’i dhënë shpresë paqes së qëndrueshme,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch