Home » Archive for 13 Shkurt, 2019

MENDUH THAÇI: LETRA E TRUMP PËR THAÇIN, SHANS QË DUHET SHFRYTËZUAR

Kryetari i PDSH-së në Maqedoninë e Veriut, Menduh Thaçi ka thënë se meritorë në marrëveshjen e arritur me Greqinë, ishin bashkësia ndërkombëtare. Thaçi në Klan Kosova theksoi se kjo marrëveshje pati vendimmarrje amerikane, duke apeluar edhe tek lidershipi kosovar që të kenë vëmendje për të pranuar rekomandimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në zgjidhjen e konfliktit... 

KUPCHAN: ÇËSHTJA E SHKËMBIMEVE TERRITORIALE DUHET TË MBETET OPSION

Charles Kupchan, këshilltar i dy presidentëve amerikan, ka thënë se çështja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë duhet të mbetet si opsion në tryezën e bisedimeve midis dy vendeve. Ai ka folur të mërkurën në “55 minuta” në RTK 3. “Çështja e shkëmbimit të territoreve mendoj se duhet të mbetet pjesë e tryezës së bisedimeve, thjesht sepse ofron mundësi... 

SHKON NË 13 NUMRI I VIKTIMAVE NË AKSIDENTIN NË RRUGËN SHKUP-TETOVË

Një aksident tragjik në austradën Tetovë-Shkup u ka marrë jetën të paktën 13 personave, ndërsa rreth 40 persona janë dërguar në spitalet e Shkupit. Numri i viktimave ka arritur në 13, ndërsa rreth 40 persona të tjerë janë shtruar në Spitalet e Shkupit pas lëndimeve që kanë marrë nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë Këtë e konfirmoi ministri i Shëndetësisë... 

Një kokë për një pëllëmbë tokë

Nga Azgan HAKLAJ Koalicioni, apo më qartë kuarteti Putin-Erdogan-Rama-Thaçi, një aleancë antipëredimore e antishqiptare, njëherësh kanë herë në dimrin e vetmisë së madhe.Dy të parët, lider autokrat dhe diktator kanë zgjuar endërrat dhe po përpiqen të jetësojnë ish perandoritë ruso-otomane, njëherësh të ndajnë zonat e influencës në Ballkan permes satelitëve të tyre... 

ANALISTËT NË TIRANË, THIRRJE PRISHTINËS: DËGJONI SHTETET E BASHKUARA!

Paskal Milo, ish-ministër i Punëve të Jashtme, e komenton letrën e Uashingtonit për udhëheqësit e Kosovës si një situatë të re në marrëdhëniet mes dy vendeve. “Kur flasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës për çështjen e Kosovës dhe për Kosovën, në Prishtinë patjetër që duhet të mendohen mirë. Shpresoj që të ketë gjatë ditëve në vijim një analizë dhe një... 

THAÇI-HARADINAJT: MIK MUND TË JESH KUR RESPEKTON KËSHILLAT

“Mik mund të jesh kur respekton këshillat”, ka thënë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kur i është kujtuar qëndrimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, lidhur me mosheqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ruajtjen e miqësisë me SHBA-në njëherësh. Ai ka folur të mërkurën në “Debat” të RTK-së.   “Nuk ka lider që mund ta cenojë miqësinë e SHBA-së... 

Kriminel e analfabet edhe në Polici, Prokurori, Gjykata, Shkolla të Kosovës, për interes të krimit, të politikës dhe të Serbisë

Tashmë  pasojat  jemi duke i pa. Për  fat të keq edhe një viktimë më shumë, duam të jenë  viktima e fundit, por  gjasat janë  të vogla, sepse  me siguri mund të themi që edhe  qindra a   mijëra viktima të tjera, të  veprave  të ndryshme  kriminale do t’i shohim, e mos të  flasim për mijëra  raste ... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch