Home » Archive for 14 Shkurt, 2019

Në Shqipëri dhe Kosovë ligji dhe morali janë maska të antiligjit dhe antimoralit

Nga Skënder Sadri KAPITI  Moral do të thotë pagabueshmëri, do të thotë  drejtësi,  vërtetësi, liri, humanitet e njerzillëk, mirësi dhe  dobishmëri. Moraliteti e dallon njerezoren e pajisur me arsye  nga shtazëria. Nga morali burojnë edhe ligjshmëria dhe ligjet njerezore. Si morali ashtu edhe drejtësia vijnë nga Zoti për ta ruajtur moralitetin... 

Platforma për dialog nesër do ti dorëzohet Kuvendit, parimi i reciprocitetit elementë kyç në këtë dokument bazë

Bashkëkryesuesi i ekipit negociator Fatmir Limaj ka deklaruar sot se platforma e delegacionit shtetëror të Kosovës do të paraqesë qëndrimin e vetëm zyrtar karshi dialogut me Serbinë. I pyetur se a janë të përfshira në platformë veriu i Kosovës dhe Lugina e Preshevës, Limaj ka thënë se kjo do të bëhet e ditur nesër kur edhe do t’i dërgohet Kuvendit në ora 10.00. Ndërsa,... 

Pushimi mes gjysëmvjetorit të parë dhe të dytë në shkolla vazhdon edhe për një javë shkaku i gripit

Ministria e Arsimit të Qeverisë serbe sot ka marë vendim për vazhdimin e pushimit dimërorë edhe për 1 javë në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme.Shkaku dhe arsyeja për kët vendim është prezenca e epidemisë së gripit i cili ka marë përmasa masive në tër teritorin e Republikës të Serbisë nga i cili janë shënuar edhe me dhjetëra të rasteve me fatalitet, vdekje !  Read More »
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch