Home » Archive for 16 Shkurt, 2019

THAÇI: SHBA MBËSHTET MARRËVESHJEN KOSOVË-SERBI

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës për Siguri në Munih, ka zhvilluar një takim me ish-zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden. Në një postim të profilin e tij në Facebook ka postuar një fotografi me Biden ku ka thënë se me të ka biseduar për marrëdhëniet speciale ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së. “Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden dhe... 

Opinion: Federica Mogherini meriton të shpallet person “non grata “në Kosovë

Nga Skënder Sadri KAPITI Federika Mogherini të shpallet person “non grata “në Kosovë, pasi ajo duke shpërdoruar rende detyrën e saj si Përfaqësuese e Larte e BE-se, realisht ajo nuk luan rolin e ndemjetesueses se bisedimeve Kosove-Serbi  pasi ajo është bërë palë  me Serbinë në këto bisedime, apo më sakt ajo po  e kryen më mirë se edhe vetë serbët dhe... 

Sulltan Rama rá: Sovrani merr në dorë fatet e Atdheut

Nga Azgan HAKLAJ Rama e shpura e tij kriminale ia mbathi për në Vlorë. Një shprehje e urtë arabe thotë: “kur nuk shkon Muhameti tek mali shkon mali tek Muhameti”. Por mali i Muhameti është mali i vyrtytit, i moralit, i besimit, i kuvendit me Zotin, ndërsa Rama dhe Rilindja e tij janë sinonim i një mali me krim, hajni, korrupsion e mëkate të panumërta. Uzurpimi i shtetit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch