Home » Archive for 22 Shkurt, 2019

Frankfurter Rundschau: Më 12 qershor në Uashington nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi

Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Rundschau” ka shkruar për detajet e një dokumenti në të cilën SHBA dhe Bashkimi Evropian kanë shkruar marrëveshjen finale mes Kosovës dhe Serbisë. Gazeta tregon se çka do të ndodhë me Trepçën dhe Liqenin e Ujmanit ndërsa zbulon datën kur kjo marrëveshje nënshkruhet. “Frankfurter Rundschau” shkruan se ndarja mes Kosovës dhe... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch