Home » Archive for 28 Shkurt, 2019

Botohet nr. 36 i Revistës “DIELLI DEMOKRISTIAN” (Vjenë, mars 2019)-shqip dhe gjermanisht

Nga këshillit redaktues: Kemi kënaqësinë e veçantë të ju dërgojmë numrin e tridhjetë e gjashtë të revistës në formë elektronike ‘‘Dielli Demokristian’’, e cila u redaktua nga vullnetarët tanë në Vjenë. Ajo botohet një herë në tre muaj. Numri i saj i parë u editua para më shumë se tetë viteve, në qershor 2010. Për më shumë, kjo është hera e njëzetë... 

Limaj e Ahmeti: Zyrtarët shtetërorë të SHBA-së kërkuan heqjen e taksës ndaj Serbisë

Bashkëdrejtuesit e Delegacionit shtetëror për dialog me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, kanë treguar detaje të bisedave me zyrtarët shtetërorë të SHBA-së, të cilët kërkuan heqjen e taksës ndaj Serbisë. Ata, duke folur për “Klan Kosovën”, kanë thënë se amerikanët u kanë kërkuar se cilat janë kërkesat e Kosovës për Serbinë për heqjen e taksës, që ata... 

KONFIRMOHET TAKIMI MES THAÇIT DHE MUSTAFËS

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte ka qëndruar në shtëpinë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, të cilin e ka informuar rreth vizitës së sotme të dy zyrtarëve nga SHBA-të. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa i cili ka thënë se takimi është zhvilluar me kërkesë të presidentit Thaçi. “Mund të konfirmoj që, me kërkesë të Presidentit... 

SHBA-ja nuk ka ndryshuar qëndrimin ndaj tarifës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot kanë zhvilluar një takim me drejtorin kryesor për Çështje Evropiane në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Erath, si dhe me drejtorin për Ballkan të Këshillit Kombëtar të Sigurisë së SHBA-së, Brad Berkley. Presidenti Thaçi dhe kryeministri Haradinaj... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch