Home » Archive for 2 Qershor, 2019

Rama: Protestat në Shqipëri, influencë Ruse

Në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Rama, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, u pyet nga Top Channel, se nisur nga vala e protestave të fundit në vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë, a ka informacione se në këto procese ka influencë ruse që kërkon një rajon të destabilizuar. Në përgjigjen e tij, Stoltenberg, e vuri... 

Ambasada e SHBA: Dënojmë dhunën që ndodhi gjatë protestës

Ambasada amerikane ka reaguar në përfundim të protestës së shtatë kombëtare të opozitës, duke dënuar aktet e dhunës që ndodhën para godinës së Parlamentit. “Ambasada e SHBA dënon dhunën që ndodhi gjatë protestës sonte. Grumbullimi paqësor dhe e drejta për të shprehur pakënaqësitë ndaj qeverisë janë shtylla të demokracive të shëndosha, por janë të drejta që... 

Plagosen 7 efektivë të policisë nga protestuesit në Tiranë

Shtatë efektivë policie rezultojnë se janë lënduar nga mjetet shpërthyese të hedhura nga protestuesit, e për këtë ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili i kërkoi kryedemokratit Basha që t’u bëjë thirrje protestuesve të ndalojnë sulmin ndaj forcave të policisë. “Një oficer policie është dëmtuar nga mjetet e ndaluara shpërthyese që hodhën protestuesit.... 

Bashkimi Kombëtar dhe Shteti Komb bëhet realitet vetëm kur të muroset në themelet e tij “Rilindja” e Edi Ramës

Nga AZGAN HAKLAJ Kur në vitin 1479 Sulltani gjakatar Mehmeti i Dytë mbërriti përballë Kalasë së Shkodrës për ti dhanë fund qëndresës shqiptare për liri ju drejtue gjeneralëve të tij:” Ja çfarë çerdhje madhështore ka zgjedhur shqiponja për të mbrojtur zogjtë e vet”.Beteja për Shkodrën tashmë ka hyrë në legjendë.Arbërorët e dorëzuan Kështjellën pas... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch