Home » Archive for 3 Qershor, 2019

Naim Tërnava jep mesazh për Fitër Bajramin, më shumë solidaritet

Myftiu Naim Tërnava ka dhënë mesazhin me rastin e Festës së Fitër Bajramit. Tha se pas një muaj agjërim nesër festohet Fitër Bajrami, të cilën e quajti “arenë ku shkrihen vlerat”. “Sonte me iftarin e fundit po përcjellim muajin e ramazanit muaj që ka rëndësi të madhe për besimtarin sepse u kultivuan virtytet më të larta. Muaj ku ngritëm më shumë dashurinë ndaj... 

Stoltenberg: Kosova dhe Serbia të marrin shembull Marrëveshjen e Prespës

Kosova dhe Serbia duhet të marrin si shembull Marrëveshjen historike të Prespës mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, por jo për të harruar të shkuarën, por për të shkuar përpara ashtu siç po shkon Maqedonia e Veriut dhe le të mbetet ky shembull si një model për vendet e tjera për të ecur përpara. Kështu deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg,... 

Veseli: Vendet e BE-së do të jenë të përfshirë në dialog së bashku me SHBA-në

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, deklaroi sot se vendet e BE-së do të jenë të përfshira në procesin e dialogut së bashku me SHBA në arritjen e një marrëveshje historike Kosovë-Serbi, e cila do t’i hapë perspektivë më të mirë gjithë Ballkanit Perëndimor. Ai pas takimit  me delegacionin francezo-gjerman në Prishtinë, ka bërë të ditur se nuk ka pasur kërkesa të veçanta... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch