Home » Archive for 6 Qershor, 2019

Ambasada amerikane: Daçiq duhet të mendojë për veprimet e tij

Ambasada amerikane në Beograd reagoi pasi ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, iu bashkua një fushate në internet, duke shkruar në bankënotën 100-dollarëshe me alfabet cirilik “Kosova është Serbi”. “Në vend se të shkatërrojë bankënotën me imazhin e shkencëtarit të madh amerikan dhe burrështetasit, Benjamin Franklin, ministri Daçiq do të mund të mendonte ndoshta... 

Vlora Çitaku i kujton Daqiqit që mund të burgoset për veprimin e tij

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka treguar se cilat janë masat të cilat mund të aplikohen ndaj Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daqiq. Me anë të një postimi ajo ka shkruar se Daqiq edhe mund të burgoset për veprimin e tij që ka shkruar në një kartmonedhë 100 dollarshe, “Kosova është Serbi”. “Do ta lë këtë këtu:... 

Shqiptarët i kundërpërgjigjen fushatës “Kosova është Serbi”

Një fushatë online ka nisur ditët e fundit kundër Kosovës. “Kosovo je Srbije” apo “Kosova është Serbi”, është fjalia që po shkruhet nëpër kartëmonedha, e po postohen nëpër rrjete sociale, shkruan albinfo.ch. Përmes një faqeje në Instagram, disa të rinj (serbë) po bëjnë thirrje që në çfarëdo kartëmonedhe të shkruhet “Kosova është Serbi. Edhe ministri i... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch