Home » Archive for 17 Qershor, 2019

Komuniteti shqiptar në LA, me përpjekje për të promovuar kulturën shqipe

Shqiptarët kudo nëpër botë, nuk e kanë harruar prejardhjen e tyre, ani pse kanë jetuar me vite larg atdheut, shkruan albinfo.ch. Pos që janë treguar të suksesshëm në biznese e fusha të tjera, ata kanë hapur edhe qendra kulturore e shkolla shqipe, përmes së cilave promovojnë kulturën e traditën shqiptare. Për promovimin e kulturës shqiptare janë bërë bashkë edhe komuniteti... 

Futbollisti kosovar në Zvicër, i gatshëm të luajë për Kosovën

Futbollistët shqiptarë nëpër botë, çdo ditë e më shumë po tregohen më të suksesshëm dhe po kërkohen nga ekipe të huaja. Megjithatë, plot prej tyre po duan të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës, dhe të veshin fanellën verdhë e kaltër. Këtë dëshirë e ka shfaqur edhe talenti nga Vushtrria, Valdrin Salihu i cili jeton në Zvicër dhe ëndërron që një ditë ta... 

Kauza e protestave të opozitës në Shqipëri – kauzë kombëtare

Nga Skënder Sadri KAPITI Protesta më e fundit dt.08 06 2019 e popullit shqiptar drejtuar nga PD dhe opozita e bashkuar  rreth saj, kriza politike, kriza demokratike dhe institucionale, superkorrupsioni institucional e shtetëror,  si dhe  skandalet narko-kriminale  te bashkëpunimit të mafies së  pushtetit me mafien e krimit dhe të drogës  nxjerrë nga gazeta... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch