Home » Archive for 20 Qershor, 2019

Këshilli Nacional reagon ndaj diskriminit në punësim të shqiptarëve në hyrje-daljet e autostradës

Duke marr shkas nga vendimi i ndërmarrjes publike “Putevi Srbija” , për pranimin në marrëdhënie pune të kuadrit të ri në pikat e pagesave rrugore hyrëse dhe dalëse në autostradën E75 (korridori 10) , konkretisht në Preshevë dhe Bujanoc, kemi kundërshtuar këtë vendim, duke iu drejtuar me një shkresë Ministrisë së Ndërtimit, Komunikacionit dhe Infrastrukturës dhe Ndërmarrjes... 

Minitri Tahiri dhe kryetari Kamberi përurojnë renovimin e Shkolles fillore në f.Samolicë

Në Bujanoc sot ka qëndruar Ministri i Drejtësisë së Republikës së Kosovës, z.Abelard Tahir i cili u prit nga kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi. Pas një takimi në kabinetin e kryetarit Kamberi ata së bashku u drejtuan drejt fshatit Samolicë për të përuruar përfundimin e punimeve në renovimin e Shkollës fillore. Financimi i këtij projekti është mundësuar nga... 

Doli nga shtypi vëllimi më i ri “Fusha e heshtjes” i shkrimtarit Avni Azizi

Sot, doli nga shtypi vëllimi poetik “Fusha e heshtjes” i shkrimtarit Avni Azizi. Botues i këtij libri është Fondi Për Letërsi Art e Kulturë “Brezi  ‘81” Promovimi i kësaj vepre do bëhet në qytetin e Cyrih të Zvicrës me datë 22 qershor 2019, (e shtunë), nga ora 17:30 në adresën:  8004 Zürich, Strassburgestrasse 11, Kati i gjashtë Si dhe të nesërmen... 

Opinion: Lulzim Basha dhe opozita-misioni për t’i dhënë fund regjimit të tranzicionit

Nga Skënder S.KAPITI Politika e tranzicionit afro 30 vjecar në Shqipëri, si politikë e dëmshme, antipublike  dhe  antikombëtare e reformave dështake që vetëm sa kanë përkeqësuar duke e renditur Shqipërinë  vazhdimisht në krye të shteteve jo vetëm në Europë për rekorde negative.  Sistemet e regjimeve politike autokratike, drejtësia dhe keqqeverisjet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch