Home » Archive for 29 Qershor, 2019

Europa dhe “eksperimenti” i radhës i saj me Shqipërinë

Nga Skënder Sadri KAPITI Çuditërisht ndodhi edhe kjo: Pushteti i vogël socialist  në Shqipëri  mbështetet edhe nga Perëndimi Demokratik sot në kulmin e krizave të rënda që i kanë ardhur shqiptarëve  prej qeverisjes socialiste. Perendimit, BE, OSBE e të tjerë e të tjerë, ata që njihen si bota Demokratike, realisht sot nuk është se po u intereson shumë... 

Vuçiqi thumbon presidentin Thaçi për bashkimin e Luginës me Kosovë

Vuçiq, siç raportojnë mediat serbe, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se bashkimi i Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës me Kosovën është ëndërr e të gjithë shqiptarëve, për realizimin e së cilës tha se do të punojë. Vuçiq tha se “ky është një tregim ‘pa lidhje’ dhe se qytetarët e atyre tri komunave në Serbi nuk duhet të shqetësohen”. “Për... 

Sportistet nga Kosova mbyllën garat në Minsk 2019 me tri medalje të fituara

Ekipi i Kosovës ka mbyllur sot (e shtunë) garat në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, të cilat po mbahen në kryeqytetin e Bjellorusisë. Garuesi i fundit që garoi sot ishte karateisti Alvin Karaqi, i cili pavarësisht paraqitjes së mirë, i mungoi fati që të kualifikohet në gjysmëfinale. Por, Kosova do ta kujtojë garën e Minskut 2019, pasi arriti t’i fitojë tri medalje.... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch