Home » Archive for 3 Korrik, 2019

Vulin: ‘I kam quajtur ata me shprehjen “Shiptari” ngase ashtu quhen’

Vulin ka komentuar padinë të ngritur nga kryetari  i Këshillit Nacional Shqiptar, Ragmi Mustafa për shkak se, siq thuhet, për gjuhën e urrejtjes, ngase disa herë ” publikisht i kam quajtur  shqiptarët “ shiptari” “dhe ate” me një ton përçmues dhe nënçmues. “Kjo nuk është pezhorative, ju quheni shiptari, dhe unë me respekt më të madhë ju referohem ... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch