Home » Archive for 10 Korrik, 2019

MCALLISTER: KOSOVA DHE SERBIA PO PUNOJNË SHUMË PËR TË ARRITUR MARRËVESHJEN

Raportuesi aktual për Serbinë i cili u rizgjodh kryetar i Komitetit të Politikës së Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister deklaroi se pavarësisht ndryshimeve të mëdha në përbërjen e PE-së, partitë udhëheqëse të konservatorëve dhe socialdemokratëve do të fokusohen në zgjerimin e BE-së. “Dy grupe të mëdha, Partia Popullore Evropiane dhe ajo e socialistëve... 

IBRAHIMI: TË SHKRUASH PËR ATDHEUN E KE ÇELIKOSUR NDJENJËN PËR TË

Mitrovicë, 9 korrik 2019 Në Mitrovicë u përurua libri “Thesar Kombëtar i Mërgatës Shqiptare, numër 10, të botuar nga Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani” në Suedi, si dhe katër libra të tjerë, të botuar nga kjo shoqatë: “Fjalor dhe fraza në shërbimet mjekësore suedisht – shqip”, pjesa e 2-të, autor Fetah Bahtiri; “Dëshmorët... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch