Home » Archive for 23 Gusht, 2019

Në kalimin kufitar Preshevë-Tabanoc, nga e hëna fillon implementimi i kufirit të integruar

Nga e hëna në vendkalimin kufitar Preshevë-Tabanoc mes Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut do të filloj implementimi i kufirit të integruar, që do të thotë se gjatë daljes nga Serbia për në Maqedoni udhëtarët do ti nënshtrohen vetëm kontrollit në Tabanoc te pjesa e Maqedonisë, kurse gjatë kthimit nga Maqedonia do të ndalen për kontrollë vetëm në doganën e Serbisë.Kufiri... 

Bujanoc – Zjarre ku pati edhe shpërthime të mjeteve eksplozive

Zjarret në zonat e fshatrave të Bujanocit, në Dobrosin, Konçul dhe Lluçan u lokalizuan mbrëmjen e së mërkurës, pas një ndërhyrje të rrezikshme por të nevojshme nga zjarrfikës në terrene të rrezikshme, plot me mjete eksplozive të mbetura nga koha e luftës. e të paktën njëra prej tyre edhe shpërtheu. Në Qendrën Komunale të Emergjencave raportojn se gjatë ndërhyrjes... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch