Home » Archive for 1 Shtator, 2019

Vrapi pas zgjedhjeve dhe heshtja për zgjidhjen

Nue Oroshi Turravrapi i partive politike shqiptare në Kosovë në prag të zgjedhjeve i ngjanë një mozaiku me shumë ngjyra ku secila mundohet të rrezatoj edhe pse në të vërtetë shpeshherë këto ngjyra nuk janë ngjyra natyrore por janë ngjyra artificiale që  ju humbë rrezatimi me të përfunduar të zgjedhjeve më, 6 tetor 2019. E njëjta gjë ndodhë edhe me buzëqeshjet... 

“GAZETA E ALPEVE”, Nr. 15 E 16 i SAJ, DREJT JUSH…

“Gazeta e Alpeve”, numri ma i ri i saj (15 e 16) po vjen drejt jush me shkrime në 32 faqet e saj nga hapësira alpine shqiptare në katërshtetshin ballkanik, e cila tashma, përveçse shpërndarjes në tregshitje me agjensi shtypi në Tiranë e Prishtinë, me menaxherët e saj në Tiranë e Rrafshin e Dukagjinit, do ta gjeni edhe në sportele të “Posta Shqiptare” në të gjithë Shqipërinë. Ky botim... 

NDRRON JETË NANA E Z. SKENDER PERPEPAJ – DREJTORIT TË “GAZETA E ALPEVE TROPOJA”

Në mbrëmje të 30 gushtit 2019, ka ndrrue jetë CUBË RRUSTEM PERPEPAJ, nana e Z. SKËNDER PËRPEPAJ – personalitetit të njohur të Tropojës, Komunitetit Shqiptar në Mbretërinë e Bashkuar, Drejtorit të “Gazeta e Alpeve Tropoja”, nismëtarit e një ndër financuesit kryesor të hapjes së rrugës për në Curraj të Epër, biznesmen punëmirë e humanist shqiptaro-britanik; i nderuar... 

Kosova titaniku i dhëmbjes

“Pesimisti ankohet për erën, Optimisti pret që të pushojë;,Realisti rregullon velat.” Ali Hertica Humanizmi shpreh thellë ,besimin dhe mundësitë e arsyes,të bëjnë përshtypje të thellë. Njëkohësisht,ajo që thuhet për njërin,mund ta thuash edhe për tjetrin. Të dytë të japin një pamje njerëzore,ku të kuptuarit ,arsyeja dhe morali janë themelore dhe kontribojnë... 

Kualicionet e detyrueshme për udhëheqje!..

Ali Hertica Të gjitha llojet e lojtarëve në fushën e forcës sociale janë duke u përpjekur të rrisin kapacitetin  për kualicionet e tyre partiake duke u siguruar ni hapat për të mbet në poltik. Arritjet të kesh guxim për të garura si i vetëm thujse në Kosovë është jo nornmale dhe ni frik nga votusit dhe ketu vrehet se subjekri ka frikën na vet elektorati... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch