Home » Archive for 2 Shtator, 2019

Një udhëtim i mundishëm, por me përshtypje të këndshme

Shkruan : Xhemaledin SALIHU Më 1 shtator 2019 u nisa me Hysen Këqikun, shkrimtar, për në Shkup, ku do të prezentonim në një Konsultë të Fondacionit Albana, ku do të kryesonte studiuesja e njohur Elena Kocaqi. U nisëm në ora 8,30 nga Presheva dhe në autoudhë, për në kufi u mashkruam se nuk ka shumë tollovi dhe u radhitëm, në rrugicën 3, ku pushojnë automjetet dhe kamionat.... 

Vjosa Osmani – rikthim i frymës rugoviste dhe shpresës për të ardhmen më të mirë

Shkruan: Nehat HyseniNostalgjia e viteve të nëntëdhjeta të shekullit XX, dmth për kohërat kur na mungonte liria, kafshata e bukës, siguria fizike dhe ekzistenca biologjike dhe ekonomike e gjithçka tjetër, meqë ishim përjashtuar nga puna, na ishin mbyllur shkollat, mediat informative dhe gjithçka tjetër, si duket na është kthyer në këtë fillimvjeshtë, tri dekada më vonë.Asokohe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch