Home » Archive for 8 Shtator, 2019

Demagogjia politike dhe dallimi etik i të mirëve

Ali Hertica Për të gjithë ata që kanë një zemër për demokracinë tonë, është e rëndësishme të bëjmë një dallim etik, ose siç e ka thënë Aristoteli: problemi i më të mirëve në demokraci. Pavarësisht nëse janë fanatikë, nacionalistë, tipa neo-liberalë, tipa al-djathtas, neo-fashistë me të gjitha këto grupe të ndryshme, fanatiku konservator përpiqet të abuzojë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch