Home » Archive for 13 Shtator, 2019

Fillon përplasja SHBA – Rusi për dialogun Kosovë – Serbi

Vizita në Prishtinë dhe Beograd e dy senatorëve amerikanë, Ron Johnson dhe Chris Murphy, të cilët kanë dhënë deklarata të fuqishme për marrëveshjen përfundimtare Kosovë – Serbi kanë bërë bujë. Senatori Chris Murphy, kishte thënë se për të arritur marrëveshjen finale duhet të bëhen kompromise të vështira, duke bërë thirrje se të dy palët, Kosova dhe Serbia duhet... 

Dialogu nuk ofron hapësirë​​për gjuhë të urrejtjes në debate Televizive

Ali Hertica Preferenca specifike politike e njerëzve nuk është e rëndësishme në debate poltike, tensionet e prekshme që ngarkohen politikisht një ndjenjë të pafuqisë për të përmirësuar situatën e tyre që kanë krijuar subjette poltike për shoqërin . Më shpesh kamntë bëj me një formë më të lehtë të përjashtimit, deklaratat ‘ne-ata’,kur dëgjoj që njerëzit... 

Vjosa Osmani, kryeministre e Kosovës i duhet një reformatore kryeqeveritare si nje “M. Thatcher apo një A. Merkel” shqiptare

Nga Skënder Sadri KAPITI Reforma jetike për Kosovën është Refoma në Drejtësi, VETTING-u, dhe dekriminalizimi i politikës kosovare. Nuk ka zhvillim kur përsëriten të njejtat gjëra por nën maska të ndryshuara, të ndërruara sepse vetëm sa po përsëriten vazhdimisht papërgjegjshmëritë, padrejtësitë, mashtrimet, spekulimet, hipokrizitë dhe korrupsioni si dhe pandëshkueshmëria... 

Beteja kundër sëmundjes e quajtur korrupsion në Kosovë

Ali Hertica Vlerësimet e reja këtë vit tregojnë se sa para po humbasin në ekonimin e republikës së Kosovës për shkak të korrupsionit po, dhe kjoështë  përsërit çdo vit nga mafia e oligarkve poltike në shoqërin demokratike Kosovare . Sidoqoftë, korrupsioni nuk ka të bëjë vetëm me paratë, ka të bëjë me drejtësinë dhe sistemi ligjor të një shteti. Rastet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch