Home » Archive for 23 Shtator, 2019

NËNDEGA E LDK NË NRW TË GJERMANISË, PJESË AKTIVE E VOTIMEVE NË KOSOVË

Nga Hilmi  GASHI – Gjermani  Kryesia e Nëndegës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në NRW të Gjermanisë është organizuar si kurrë më parë për të marrë pjesë në Zgjedhjet e Parakoshme Parlamentare në Kosovë. Për t’i dhënë një përkrahje sa ma të fortë kandidates së nominuar për Kryeminstre nga Kryesia Qëndrore dhe Këshilli i Përgjithshëm i... 

Pritshmëritë e mia nga Metju Palmeri

Nga Islam LAUKA, doktor i shkencave politike, diplomat, pedagog. Me 19 shtator 2019, Përfaqësuesi i Posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Metju Palmer, zhvilloi një intervistë me korrespondenten e “Zërit të Amerikës”, pranë Departamentit të Shtetit, Nike Ching, në të cilën, ai foli mbi përparësitë e politikës së SHBA-së në rajonin tonë, si dhe pritshmëritë... 

Cakaj: Mbyllja e çështjeve të hapura në Ballkanin Perëndimor, thelbësore për stabilitet e zhvillim

Mbyllja e çështjeve të hapura në Ballkanin Perëndimor është thelbësore për të garantuar jo vetëm stabilitetin por edhe zhvillimin e përgjithshëm socio-politik të tij, ka qenë dakordimi i krerëve të delegacioneve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, për sesionin e 74 të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.  Se ata janë... 

Tërmet tjetër 2.5 ballësh në Shqipëri

Seria e tërmeteve në trojet shqiptare ka vazhduar edhe sot. Një tërmet prej 2.5 ballësh ka dridhur përsëri Shqipërinë, shkruajnë mediat kosovare. Epiqendra thuhet e ka qenë një thellësi prej 10 kilometrash. Ndërkohe dridhjet janë ndier edhe në një distancë prej 85 kilometrave në perëndim, në qytetin e  Shkupit rreth orës 17 e 14 minuta. Gjithashtu lëkundje... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch