Home » Archive for 26 Shtator, 2019

Cakaj takon Palmerin: Në fund Serbia duhet ta njohë Kosovën

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohjen e Republikës së Kosovës nga ana e Serbisë. Ai ka takuar Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit dhe të Ngarkuarin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Njoftimi i plotë: Edhe një takim me Zëvendësndihmës... 

Opinion – Ja pse në Kosovë i duhet besuar qeverisja Vjosa Osmanit

Nga Skënder Sadri KAPITI Sot hapet zyrtarisht fushata elektorale në Kosovë për zgjedhjet  parlamentare. Unë Skënder Sadri KAPITI banues Durrës: studiues i historisë, drejtësisë, filozofisë, politikës dhe fesë nuk mund të rri indiferent  as në këtë rast përderisa prindërit e mi kanë lindur dhe kaluar rininë e tyre në Istog, në Zallq të Istogut, si dhe për faktin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch