Home » Archive for 28 Shtator, 2019

Ja sa shpenzuan partitë politike për tri ditë fushatë

Demokracia në Veprim ka mbajtur sot konferencë për media lidhur me ecurinë e fushatës zgjedhore për tri ditët e para. Përfaqësuesit e Demokracia në Veprim (DnV) thanë se atmosfera e fushatës zgjedhor deri më tani është e qetë, derisa kanë bërë të ditur edhe shpenzimet e partive politike në tri ditët e para të fushatës. Përfaqësuesi i DnV, Artan Murati, tha se deri... 

Grafika: Sa është pasuria e kandidatëve për kryeministër

Zgjedhjet e 6 tetorit do të vendosin kryeministrin/en e Kosovës. Në një kohë kur vendi është në pritje dhe tashmë kandidatët janë zyrtarizuar, në qendër të vëmendjes është risjellë pasuria e secilit prej tyre. Muaj më parë, pretendentët për kryeministër rrëfyen pasurinë e tyre në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Nisur nga deklarata e gjithsecilit, rezulton se Albin... 

Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti

Një valë tërmetesh të fuqishme po bien në disa vende të botës këtë javë. Të shtunën u prek Shqipëria nga një tërmet me forcë lëkundëse 5.8,  ndërsa pak ditë më parë u prek Turqia. Një tjetër tërmet është shënuar ditën e sotme në detin Adriatik, pak minuta më parë, 3.4 ballë. E ndërsa në Turqi kanë qenë të vazhdueshme, duke filluar nga 2.5 ballë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch