Home » Archive for 1 Tetor, 2019

Incident në seancën e Kuvendit Komunal të Preshevës

Në Kuvendin Komunal të Preshevës sot u mbajt një seancë tepër e tensionuar mes këshilltarëve opozitarë dhe kryetarit të Komunës z. Shqiprim Arifit, duke u përballur fizikisht edhe me drejtuesin e kuvendit dhe këshilltarët e pozitës. Në bazë të rregullores së kuvendit kryesuesi, Sami Salihu pas incidentit ka kërkuar suspendimin e këshilltarit që krijoi incidentin nga kjo... 

6 Tetori 2019 – dita e ndëshkimit të krimit, tradhtisë, hajnisë dhe korrupsionit politik

Skënder Sadri KAPITI. Me 6 Tetor 2019, pra edhe 4 ditë na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare ne Kosovë . Shqiptarët në Kosovë do ta ndëshkojnë me siguri elitën e keqe, atë të dëmshme, dështake, pra do ta ndëshkojë dhe duhet ta ndëshkojë me votë elitën dështake e cila e ka zhgënjyer në kulm qytetarin e Kosovës duke e detyruar atë që të marrë rrugën e azilit, braktisjen... 

Edhe një rikthim i madh për Kosovën për dy ndeshjet e tetorit

Kosova ka vuajtur shumë nga lëndimet në ndeshjet që u zhvilluan në muajin shtator kundër Çekisë dhe Anglisë. Por tashmë futbollistët janë rikuperuar dhe do të jenë të gatshëm për ndeshjen me Gjibraltarin dhe Malin e Zi. Indeksonline mëson nga burime të afërta se edhe Benjamin Kololli do të jetë gati për këto ndeshje, shkruan Indeksonline. 27-vjeçari është... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch