Home » Archive for 2 Tetor, 2019

Opinion: Varfëria dhe politika në Kosovë

 Ali Hertica  Klasa punëtore e krahut të majtë është zhdukur. Njerëzit nga të klasës më të ulët tani shpesh ndjekin krahut të djathtë populistët. Çështja e cultures politike , thonë sociologë në librin e tyre “Lamtumirë klasa majtiste e punës • Gjërat mund të ndryshojnë. Një shekull më parë, një vlerë fantazmë nëpër Evropë,spektri i klasës... 

Opinion: Me LDK-Rugoviane e me Vjosa Osmanin kryeministre, Kosova është e para

Nga Skënder Sadri KAPITI E gjithë veprimtaria patriotike , politike, diplomatike, strategjike dhe intelektuale e Ibrahim Rugovës ka qenë përkushtimi, përgjegjshmëria, ndershmëria, sinqeriteti dhe dashuria për Kosovën; pëpjekja e tij e pandërprerë dhe e guximshme për lirinë, pavarësinë dhe integrimin e Kosovës. Vizioni i tij mbetet gjithnjë aktual: një Kosovë e lirë, e... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch