Home » Archive for 3 Tetor, 2019

DOLI “GAZETA E ALPEVE”, NUMRI i 17-të i SAJ…

Këto ditë doli në qarkullim “Gazeta e Alpeve”, numri i 17-të i saj, Gazetë Rajonale Ndërballkanike, e cila gjendet në shitje të lirë në Shqipëri e në Kosovë dhe me abonime në Rajonin Ballkanik Shqiptar (Shqipëri, Kosovë, Mali i Zi, Greqi, Kosova Lindore e Sanxhak) dhe në Itali, Zvicër, Mbretëri e Bashkuar e Britanisë së Madhe, Gjermani e Amerikë (New York, Texas, New... 

OPINION: REFERENDUMI I 6 TETORIT VENDOS FATIN E KOSOVËS

VOTA PËR RAMUSH HARADINAJN VOTËBESIM PËR KOSOVËN EURO- ATLANTIKE, SOVRANE E INTEGRALE. Nga Azgan HAKLAJ Unioni Artistik i Kombit Shqiptar “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”, nderuar me Medaljen “Gjergj Kastrioti Skenderbeu” ju ban thirrje qytetarëve të Kosovës votoni Ramush Haradinajn, koalicionin AAK- PSD, numrin 119. Fushata elektorale në Kosovë po... 

Opinion: Disa porosi votuesve në Kosovë

Nga Skënder Sadri KAPITI Në shtetin dhe në kombin e lirë , askush nuk i ka faj popullit nëse zgjedh keq dhe gabon. Në demokraci vetëm një shoqëri e papjekur politikisht dhe e korruptuar zgjedh vazhdimisht politikën e keqe dhe të korruptuar. Individi dhe populli në një shtet fitojnë dhe marrin atë se çfarë punojnë e veprojnë. Kjo vlen edhe për pushtetin, edhe për qeverisjen.... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch