Home » Archive for 4 Tetor, 2019

BE-ja konfirmon bashkëpunimin me SHBA-në për dialogun Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian punon ngushtë me Shtetet e Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, ka thënë zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiq. Reagimi i BE-së vjen pasi presidenti amerikan, Donald Trump, emëroi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell, të dërguar të administratës së tij në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë. “SHBA-ja ka dhënë një kontribut të çmuar në... 

Donald Trump ka emëruar Richard Grenellin si të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka emëruar Richard Grenell si të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, për shkak të besimit të madh që ka tek ai. Kështu i ka thënë Zërit të Amerikës, një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë. Sipas tij, emërimi i një zyrtari të këtij niveli të lartë, dhe përfaqësuesi të aftë, pasqyron angazhimin e presidentit... 

KRYESIA QËNDRORE E LDK MIRËPRITI NË PRISHTINË KRYETARIN JAKUP GERGURI E ANTARË TË NËNDEGËS SË LDK NË NRW TË GJERMANISË

Nga Hilmi GASHI – Gjermani* Kryesia Qëndrore e Lidhjes Demokratike të Kosovës mirëpriti në Prishtinë një delegacion pune të LDK të Gjermanisë, nga Nëndega e LDK-së në NRW (landi i North Rhine Westphalia), të cilët kanë ardhë për t’u bërë pjesë e Fushatës për Zgjedhjet e Parakohshme në Kuvendin e Kosovës, për fitoren e pritshme, të madhe e meritore të... 

Opinion: Nëse pjesmarrja në votime është e konsiderueshme, LDK fiton bindshëm

Nga Skënder Sadri KAPITI Zhgënjimi dhe pakënaqësia publike është e madhe. Prandaj pjesemarrja e madhe në votime do të sillte edhe një ndëshkim të madh politik për autorët dhe shkaktarët e këtij zhgënjimi dhe pakënaqësie të madhe.Nëse votuesit në Kosovë do të marrin masivisht pjesë në zgjedhje LDK do të marrë mbi 30% të rezultatit të zgjedhjeve. Kjo për këto arsye:... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch