Home » Archive for 12 Tetor, 2019

Albin Kurti: Do t’i kemi veç 12 ministri e 26 zëvendësministra

Albin Kurti ka vendosur të ndryshojë krejtësisht prej Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt, Kadri Veselit e Behgjet Pacollit kur vjen puna të numri i ministrave dhe zëvendësministrave. Kandidati për Kryeministër ka thënë se për dallim prej keqqeverisje së PAN-it, koalicionit me LDK-në do të ketë vetëm 12 ministri. Ka premtuar se do të jenë vetëm 26 zëvendësministra. “U dakorduam... 

Turqia pritet të ketë pasoja shkaku i festimit pas fitores ndaj Shqipërisë

Turqia mund ta pësojë shumë keq nga UEFA, pas fitores së mbrëmshme minimale ndaj Shqipërisë. Kombëtarja turke fitoi me një gol në fund të ndeshjes ndaj Shqipërisë, mbrëmjen e djeshme në Stamboll. Goli i Cenk Tosun ishte vendimtar për të ardhmen kualifikuese të vendasve, aq sa futbollistët në fushë nuk u përmbajtën në festime. I gjithë stafi u drejtua për te... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch