Home » Archive for 13 Tetor, 2019

Bernard Challandes: “Ne po mendojmë… vetëm si ta mposhtim Malin e Zi”

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes që “Dardanët” e zhvillojnë të hënën me Malin e Zi. “Tani për tani nuk po mendoj për Nations League, nuk është koha, edhe në kualifikime mund të arrijmë suksese. Kemi një ndeshje nesër, kundër Malit të Zi. Për mua s’ka ndryshuar asgjë përkundër fitores... 

Valdete Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR

Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka tha se të gjitha zarfet që dyshohen për substanca të ndryshme do të qëndrojnë në objektin e Ministrisë së Infrastrukturës,... 

Vjosa Osmani, Albin Kurti dhe Bashkimi Kombëtar

Nga Skënder Sadri KAPITI PAK HISTORI Kosova është djepi i nacionalizmit dhe i përpjekjeve mbinjerëzore për Shtetin shqiptar, për shtetin  e të gjithë shqiptarëve dhe të të gjitha trojeve shqiptare. Dhe jo vetëm historia e luftës së madhe patriotike e shqiptarëve të Kosovësqysh  me Lidhjen shqiptare të Prizrenit e deri mekryengritjet e pandërpreraqëçuan... 

Reagon Lista Srpska pas helmimit të 10 personave

Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se sot anëtarët e kësaj partie janë larguar nga hapësirat e Qendrës për numërim të votave në Prishtinë duke shtuar se aktualisht po ndodh vjedhja e votave serbe për ta përmbysur vullnetin zgjedhor. Në një komunikatë për media, Rakiqi, sikurse edhe Stevan Veselinoviq, anëtari i Listës Serbe në KQZ, ka thënë se ngjarja... 

Sot rreth orës 11:00, disa punonjës të KQZ-së kanë marrë alergji nga votat e ardhura nga Serbia

Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë dhe Klinika Infektive, kanë njoftuar se nëntë zyrtaret e Komisionit Qendror Zgjedhor, kishin kruarje të intenzitetit të ulët dhe se gjendja e tyre është stabile, ndërkohë janë duke i bërë të gjitha masat dhe analizat për të mbuluar të gjithë patologjinë që mund të jetë. Drejtor i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch