Home » Archive for 25 Tetor, 2019

Një delegacion nga Lugina e Preshevës vizituan Berlinin

Përveç Albin Kurtit për disa takime joformale, në Berlin ishte të mërkurën dhe të enjten dhe një delegacion nga Lugina e Preshevës. Ende pa eskortë policore erdhi fituesi i zgjedhjeve parlamentare të Kosovës, Albin Kurti, në Berlin. Politikani ende në pritje për t’u bërë kryeministër i Kosovës dhe që me humor e quan situatën e tij aktuale në prag të negociatave... 

Vetëvendosje: Gjykata Supreme shmangi një padrejtësi të madhe

Gjykata Supreme shmangi një padrejtësi të madhe, e konfirmoi një të drejtë kushtetuese të mijëra votuesve nga mërgata, ka theksuar Lëvizja Vetëvendosje. Ky subjekt në një komunikatë të lëshuar për media ka theksuar se Gjykata Supreme ka konfirmuar të drejtën e mërgatës.  “Gjykata Supreme konfirmon të drejtën e mërgatës Mijëra dërgesa me fletëvotime... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch