Home » Archive for 30 Tetor, 2019

PZAP hedh poshtë ankesën e NISMA-AKR-PD për anulim të votave nga Serbia

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka hedhur poshtë ankesën e koalicionit Nisma-AKR-PD për anulim si të parregullta të fletëvotimeve të ardhura nga Serbia dhe atyre me postë. PZAP ankesën e këtij koalicioni e ka cilësuar si të pasafatshme. Ky është vendimi i plotë:  Read More »

Gjykata Supreme: KQZ detyrohet të rinumërojë votat e diasporës

Pas ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje në të cilën kërkohej edhe numërimi i votave të ardhura më vonesë nga diaspora, Gjykata Supreme ka pranuar një ankesë të tillë si të bazuar dhe ka marrë vendim përmes të cilit e detyron KQZ-në që të rinumërojë 4 mijë e 369 votat të cilat kishin ardhur nga diaspora pas datës 6 tetor. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur në... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch