Home » Archive for 31 Tetor, 2019

Kontakti

E-mail-adresat: info@kosovalindore.com, lajm@kosovalindore.com, gad_af@hotmail.com dhe info@kosovalindore.org Të nderuar vizitorë, sidomos të gjithë ata që shprehin dëshirë t’i publikojnë artikujt e tyre që i kontribuojnë opinionit të gjerë, janë të mirëpritur nga stafi i KosovaLindore.com Shprehim mirnjohjen dhe falenderimin e tonë, të gjithë bashkëpuntorëve tanë... 

Çitaku-Daçiqit: Kurti i burgosur në Serbi kur ju keni qenë ministër

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Citaku, është dukë marrë pjesë në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Si rëndom para këshillit, Çitaku ka shpalosur faktet dhe përparimin e Kosovës. Temë është bërë kësaj here nga ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të cilin Çitaku ka pasur përgjigjet... 

Ivica Daçiq: Jemi të gatshëm të rifillojmë bisedimet nëse Prishtina heqë dorë nga taksa

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq ka përsëritur sonte në Nju Jork se vendi i tij është i gatshëm të rifillojë bisedimet e ndërprera me Prishtinën zyrtare nëse kjo e fundit do të heqë dorë nga taksat e vendosura një vit më parë ndaj mallrave serbe. Ai kujtoi futjen e taksave 100 për qind të mallrave serbe dhe theksoi se ‘Prishtina mori një vendim të tillë pas votimit... 

Konfirmohet takimi Thaçi – Palmer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret nesër në takim Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Lajmi është bërë i ditur nga Kabineti i Presidentit, sipas të cilit takimi do të mbahet në ora 13.30.   Përfaqësuesi Special i SHBA-së  për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer nesër gjatë ditës do të mbajë një fjalim... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch